Robert Pattinson

23. května 2009 v 17:30 | Mysak.kol |  PRO VÁS
no, brouzdala jsem po netu a hledala cosi, co by se mi hodilo a narazila na jeden z prvních rozhovorů Roberta Pattinsona, tak vám ho sem dám. vlastně jde o rozhovor k Harry Potterovi, ale není to fuk?...
tak se pohodlně usaďte, protože to je dlouhý...Můžeš nám vyprávět, jak jsi získal svou roli?
To je docela nudný příběh. Byl jsem na pohovoru a pak jsem natáčel jiný film. Natočil jsem ho a vrátil jsem se. Přesně v ten den mi zavolali.
Vešel jsem dovnitř a potkal Mika Newella. Vlastně jsem potkal Mika Newella dvakrát a podruhé mi řekl: "Máš tu roli". Takže docela sladce krátké!
Jak ses cítil, když sis uvědomil, že budeš hrát??
Nevím. Jako že jsem zrovna začal pořádně hrát. Natočil jsem předtím dva filmy a hrál v několika hrách, ale to byla jedna věc za druhou, pořádně jsem nevěděl co dělám. Vlastně to ještě pořád nevím. Takže to bylo něco jako: "Oh, ok!"
Četl jsi před tím některou z HP knih?
Ne. Přečetl jsem si čtvrtý díl před pohovorem. Teď už jsem přečetl i třetí a pátý díl a jsem v polovině šestky.
Jaké byly tvé první dojmy z Cedrica?
Myslím, že je to úplně skvělá postava. Není to úplně streotypní hodný kluk školy. Je jen tichý. Je to opravdu velmi dobrý člověk, ale nic z toho nedělá. Je takový - "jakýkoliv". K tomu bych se mohl přirovnat. Je to přitažlivá postava a jeho linka příběhu se dobře hraje.
Cedric je tak trochu "lamač srdcí" jak se ti hrálo tohle?
To je trochu obtížné. V knížce a taky v mé předmluvě ke scénáři je napsáno "neuvěřitelně pohledný 17ti letý mladík" to vás tak trochu odradí, když se snažíte hrát a musíte být pořád z dobrého úhlu, abyste dobře vypadal a tak.
Je to opravdu hloupé; budete si myslet, že jsem hrozný egoista. Ale myslím, že to je na té roli to nejstrašidelnější - mnohem víc, než setkání s Voldemortem!
Samozřejmě, Cedric je konkurent Harryho Pottera v lásce, protože potká Cho Chang jako první - žertovali jste při natáčení, že se jako nemáte mít navzájem rádi?
Nevím. Myslím, že Daniel, v normálním životě, má přede mnou takový náskok v tom, jak je žádaný, takže se mnou to nebyla žádná soutěž. Moc jsme o tom tedy nežertovali. Asi bych brečel, kdyby ano. Kdybych byl Katie, určitě bych začal chodit s ním, protože on je slavný a bohatý a já ne.
Vycházel jsi dobře s ostatními herci? Třeba s Cho?
Jo. S Katie jsme si hodně rozuměli, je to opravdu skvělá holka. S ní jsem neměl mnoho mluvicích scén.
Většina mých velkých scén je s Danem. Tančil jsem s ní, a pak je tam spousta takových obrazů jako držení rukou a tak. Ale vycházel jsem s ní skvěle, ja to milá holka.
Jsi připravený na Potterománii?
Tak o tom nemám vůbec představu. Chodil jsem na fanouškovské stránky, když jsem se připravoval na roli, protože oni toho vědí o knihách tolik, a opravdu mi to pomohlo.
Ale nevím. Někdo mě jednou požádal o autogram, což bylo docela pěkné. Ale nevím. Doufám, že nebudu muset přestat vycházet z domu, protože už teď z něj moc často nevycházím! Tak uvidíme.
Ale víš, že budeš "lamač srdcí"!
Nevím. Možná. Já nevím. Jsem docela nedospělý, takže to je dobré, tak budu radši "lamač srdcí"!
Ve filmu je hodně akčních scén - která byla pro tebe nejlepší?
Líbila se mi ta část v bludišti. Bludiště bylo fakt zábavné. Hodně triků je skvěle udělaných, někdo je nacvičoval stokrát a vy je musíte dovést k dokonalosti, jinak to nemá cenu dělat.
Nebudete přímo v záběru, nebo tak. Ale hodně věcí v bludišti je točeno "vytrvalou kamerou" - to je prostě chlápek, který běhá dokola s kamerou - a všecny živé ploty se pohybují.
Takže jsme se s Danem pořád honili dokola a šťouchali do sebe, když nás svíraly ty živé ploty.
A kamera vás pořád jen sleduje, takže si v podstatě můžete dělat cokoliv chcete. To byla fakt zábava. Potom jsme měli vždycky strašně modřin a škrábanců a vypadalo to, jako když opravdu pracujeme!
A naučil ses potápět, kvůli podvodním scénám?
Jo. Potápěl jsem se hodně. Myslím, že jsem tím strávil dva měsíce. A myslím, že jsem měl asi tři týdny výuky potápění.
Naučíte se, jak to máte dělat v malinké nádobě o rozměrech vany, všechny věci na sobě a pak je tu první den natáčení v nádrži, musíte zadržet dech a kolem není nic!
A nádrž je hluboká 60 stop a musíte zadržet dech asi na minutu a půl. No možná ne na tolik! Možná jen na 30 sekund.
Byla to jedna z nejtěžších věcí, které jsi musel udělat?
Jo, ale zvyknete si na to. Po nějaké době se mi to opravdu líbilo. Myslím, že to bylo hodně uklidňující. Naprosto jsem se soustředil na to, co mám dělat. Nemůžete se s nikým bavit, takže zůstanete jen ve své postavě. Nevidíte nic, takže všechno co můžete, je slyšet režiséra jak na vás huláká, "vypadej zděšeně". Byla to docela zábava. Byla to opravdu legrace!
Našly by se nějaké špatné stránky toho, být na place Harryho Pottera?
Ne, ani ne. Vůbec ne. Bylo to opravdu dlouhé natáčení, takže ke konci to bylo už docela únavné, ale byl jsem tam asi 11 měsíců. Když se to ale vezme kolem, byla to opravdu zábava a bylo spousta úžasných okamžiků, to bylo hezké.
Cítil jsi trému před některými dospělými hvězdami?
Jo, to jo. Jsem velký fanoušek Michela Gambona. Všichni byli hrozně, hrozně moc milí lidé a brali to jako práci. Nejsou nijak namyšlení, nebo tak. Jeden chlapík - Warwick Davis - hrál ve filmu Willow a Willow je můj oblíbený film.
Jednu scénu jsem seděl vedle něj, při úkolu s draky a vůbec jsem nevěděl, co bych mu měl říci! Jeho jediného jsem za celou tu dobu požádal o autogram!
Jaké máš pocity z premiéry?
Já nevím. Byl jsem na několika filmech od Warner Bros. v posledních několika týdnech a když uvážím, že nikdo neví, kdo jsem, tak je to pořád docela hrůzostrašná událost. Tak nevím, jaké to bude, až budu muset udělat něco jiného než jen vejít dovnitř. Pořád ještě se zakopávám i když nemám dělat vůbec nic. Tak uvidíme, co přijde. Těším se na to.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kačííí Kačííí | Web | 23. května 2009 v 17:44 | Reagovat

Ahoj, u mě na blogu je Twilight bleskovka, tak se prosím zapoj.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama